Recept na knedlo vepřo zelo?

Recept na knedlo vepřo zelo

Jaký je tradiční a pravý recept na knedlo vepřo zelo? Knedlo vepřo zelo je tradiční české jídlo, které je snadno připravitelné a velmi chutné. Recept na toto pochoutku je následující:

Co je knedlo vepřo zelo?

Knedlo vepřo zelo je tradiční české jídlo, které je snadno připravitelné a velmi chutné. Recept na toto pochoutku je následující:

Ingredience:

– 2 kg vepřové koleno

– 1 lžička soli

– 5 stroužků česneku

– 200 g másla

– 4 brambory

– 2 cibule

– 150 g chlebových kostek

– sůl, pepř, majoránka

Postup:

  1. Vepřové koleno omyjte a osušte. Osolte ho a vmíchejte nasekaný česnek.
  2. V hrnci rozpusťte máslo a přidejte nakrájené cibule. Osmažte dozlatova, poté přidejte vepřové koleno a duste ho v másle asi 20 minut.
  3. Mezitím oloupejte brambory, nakrájejte je na kostičky a vařte asi 15 minut ve vroucí osolené vodě.
  4. Do hrnce se zeleninou a masem přidejte chlebové kostky, sůl, pepř a majoránku. Všechno smíchejte a duste ještě 10 minut.
  5. Všechny suroviny smíchejte se vařenými bramborami a serve u jídle knedlíky z brambor.

Jak zdravě připravit knedlo vepřo zelo?

Knedlo vepřo zelo lze připravit zdravě tím, že nahradíte tuk, který běžně používáte, jako je máslo nebo sádlo, nízkotučným jogurtem nebo zakysanou smetanou a používáte libové maso. Můžete také přidat do knedla více zeleniny, abyste získali extra živiny a zabránili tomu, aby se jídlo příliš nezahušťovalo.

Knedlo vepřo zelo, původ?

Knedlo vepřo zelo je starobylé české jídlo, které bylo servírováno po staletí. Tradičně je tento pokrm připravován ze tří složek: vepřového masa, knedlíky a kyselého zelí. S nadějí, že budete mít radost z jídla, na které se vaši předkové tak dlouho drželi, jsme tu, abychom vám ukázali, jak tento dobře známý recept připravit.

Další tipy na recepty a jídla: