4 tipy, jak se zbavit napětí a obav

4 tipy, jak se zbavit napětí a obav

Důvodů vzniku napětí a obav může být celá spousta. Zatímco někdy v nás může vyvolávat stresující pocit například naše práce, jindy jsou důvodem vztahy, které se jeví až toxické. Pokud nechcete čelit následkům, které napětí a obavy přináší, měli byste se naučit několik tipů, jak se jich efektivně (a ideálně co nejrychleji) zbavit. Co pro to tedy udělat?

Wellness pobyt, aneb jeďte na místo plné relaxace

Jednou z možností je wellness, ať pro dva, celou rodinu nebo pro jednotlivce. Místo, kde budete naprosto v obklopení kýženého odpočinku naprosto svádí k tomu, abyste ze sebe vyhnali veškeré napětí a také obavy. 

V takovém wellness centru můžete navštívit řadu uklidňujících míst, a to včetně sauny, vířivky nebo lázně s masáží. Co jen hrdlo (respektive vaše tělo) ráčí. 

Vsaďte na meditaci

Druhou možností a způsobem, jak se zbavit napětí a obav je rozhodně meditace. V současné době velmi podceňovaná záležitost, což je ostatně velká škoda. Meditace patří mezi nejlepší relaxační techniky na světě a je to ideální způsob, jak znovu najít cestu k sobě, pokud jste ji zrovna mezi tím strachem, obavami nebo napětím ztratili. 

Meditace může mít mnoho podob a je ostatně na vás, pro jakou konkrétní podobu se rozhodnete.

Znáte autogenní trénink?

V souvislosti s meditací stojí za zmínění takzvaný autogenní trénink, který se vám možná nyní jeví jako velká neznámá, ale nejedná se o „novinku na trhu”. Mluvíme o cvičení složeného ze cviků, jež si kladou za cíl navodit pocit tíhy, tepla a zároveň také klidného dechu. Opakují se dokola uklidňující hlášky, člověk uléhá na klidné místo a nechá, aby všechny zmiňované pocity obíhaly tělem, přesto se ve výsledku cítilo kýžené uklidnění. 

Relaxační nahrávky

Pomáhají také takzvané relaxační nahrávky, které se podobají například bílému šumu. Stačí si jen nasadit sluchátka a pustit si kupříkladu zvuk vodopádu, deště nebo praskání ohně u krbu, což je vysoce uklidňující záležitost.