Citron jako nejlepší pomocník v domácnosti

Citrón jako pomocník

Mnoho rodin dnes a denně zápasí s mnoha problémy ve své domácnosti. Většinou je řada z nich způsobena hlavně tím, jak nejde něco vyčistit. Většinou se problémy tedy týkají špinavých pánví, dále také zaschlých špín uvnitř hrnečků nebo se hlavně ženy neumí vypořádat s problematickými černými plísněmi, které se najdou ve spárech mezi kachličkami. Dnes a denně nás tedy naše domácnost zkouší, ale mnohdy nad jakoukoliv špínou zvítězíme! Chce to jen vědět, co se má na co použít.

Samozřejmě se při úklidu domácnosti co nejvíce vyvarujte škodlivých chemickým přípravkům. Přece jenom mnohdy leptají kůži a jsou pro vás nebezpečné. Navíc mnohdy ani nejlepší chemické prostředky nedokážou vyčistit špínu tak dokonale, jako například běžní pomocníci ve vaší domácnosti, o kterých ani nevíte, že je máte. Třeba jedním z nich je citron, který vám pomůže při velice častých problémech.

• Vyčistí spálené pánve!

Spáleniny na pánvích jsou věčným problémem, s nímž se dnes a denně setkáváme. Většinou lze pánve jen sílou vyčistit pomocí drátěnek, které bohužel výrazně škodí našemu nádobí. Nemůžeme si dovolit neustále čistit nádobí drátěnkou, protože to by nás zanedlouho stálo sadu nového drahého nádobí, a tak byste měli sáhnout po citronu. Pokud položíte plátky citronu na spáleniny a zalijete horkou vodou, poté necháte chvilku odstát a citronem poté přejedete pánev, pak se lehce zbavíte všech připálenin, ať jsou sebevíc zaschnuté.

• Vyčistí vodní kámen z varné konvice!

Jistě jste se s tím setkali – varná konvice vám mnohdy s vodou vlila do hrníčku i nepříjemný vodní kámen, který rozhodně nechcete pít. To, že máte vodní kámen ve varné konvici, ještě neznamená, abyste kupovali nějakou novou konvici. Stačí jenom, abyste do varní konvice vlili trochu vody a následně do ní vhodili několik koleček citronu. Nechte povařit a vylijte. Konvice je opět jako nová.