Jak snadno vyčistit konvici od vodního kamene?

Jak vyčistit konvici

Každý se stará o to, aby jeho domácnost byla nejen moderně zařízená, ale hlavně čistá. Nikdo nechce žít v hlívě, a tak se snaží o to, aby se pravidelně uklízelo a aby se pravidelně dávala domácnost do pořádku. Většinou se velké úklidy provádějí v sobotu, kdy je takový volný, první víkendový den, který se většinou věnuje práci doma. Neděle už je opravdu odpočinková – většinou plná návštěv, a tak není vhodná pro uklízení ani zdaleka.

Jednou ročně se dokonce pustíte do obrovského úklidu, který většinou souvisí i s umýváním oken a také s pořádným vytíráním a uklízením šatníku. Mimo to se také dávají do pořádku domácí spotřebiče a kontroluje se jejich životnost. Jejich životnost je právě ta, o kterou se opravdu zajímáte, protože většina domácností chce mít poměrně šetrnou domácnost, a tak raději vymění nešetrné spotřebiče za ty šetrnější.

Při prohlížení svých spotřebičů a různých robotů se však nejčastěji zastavíte asi u varné konvice, která je vždycky bohužel naprosto špinavá a plné vodního kamene. Není se čemu divit, tento kámen se tam zkrátka jednou za čas usadí. Není to však důvod k tomu, abyste si museli kupovat varnou konvici novou, ale většinou chce jenom vědět, jak účinně a hlavně rychle odstranit tento špatný kaz z konvice.

1) Ocet to spraví!

Jsou tu dohromady dvě možnosti, jak rychle a účinně vyčistit vodní kámen z vaší varné konvice. Tím první způsobem je to, když do varné konvice nalijete ocet. Stačí troška – tak, aby se pokrylo dno a trochu přebývalo. Zapněte si konvici na jeden varný cyklus. Pokud by se vám to zdálo málo, ještě vodu jednou převařte a vylijte. Konvice je rychle zbavena vodního kamene. Nezapomeňte však konvici řádně vypláchnout, ať nemáte kyselé kafe.

2) Citron je spása číslo 2!

Samozřejmě jestli se bojíte kyselosti, pak to zkuste s citronem. Nalijte do konvice vodu a do ní vhoďte pár koleček citronu a opět nechte povařit. Má to naprosto stejný efekt jako ocet.