Jak zatočit s chřipkou?

Jak zatočit s chřipkou

Zima se každým rokem nese ve znamení choroba a nemocí. Náš imunitní systém je oslabený, napadá ho mnoho bakterií a virů. Pokud i vy každým rokem vedete dlouhé boje s nemocemi, možná oceníte naše rady. Pokud cítíte, že na vás leze chřipka, a netoužíte zrovna chodit k doktorovi, protože trendy doktorů jsou aktuálně ty, že vám předepíšou antibiotika i na rýmu, což není dobré, protože antibiotika jsou sajrajt, který do svého těla dáváme, tak vám přijdou vhod naše tipy na to, jak s takovou chřipkou zatočit.

Chřipka je asi to nejběžnější onemocnění, se kterým se během zimy setkáváme. Pokud i vy máte imunitu oslabenou a víte, že vás ta chřipka dříve nebo později skolí, pročtěte si naše tipy raději už nyní, ať víte, jak s tímto onemocněním bojovat.

Znáte echinaceu?

I během nemoci musíte co nejvíce posílit imunitu, aby se co nejdříve s nemocí vypořádala. Imunita se samozřejmě podporuje dostatkem vitaminů, ale pokud do sebe nedáte dennodenně velké množství ovoce, měli byste si uvařit čajík z echinacei. Jedná se o nejsilnější bylinku, která podporuje náš imunitní systém. Kromě toho funguje jako česnek – je tedy jakýmsi přírodním antibiotikem. Můžete si z ní nejen uvařit čaj, ale taky ji můžete užívat preventivně ve formě kapek nebo tinktury.

Co pomůže proti horečce?

Pokud vás sužuje teplota a nemáte zájem do sebe cpát prášky, které nejsou zrovna nejlepší pro naše tělo, měli byste si uvařit lipový čaj. Ten totiž rychle a hravě zatočí s horečkou. Připravte si čaj ze tří lžiček sušené lípy, kterou zalijete zhruba 250 mililitry vody a máte vyhráno! Horečka si na vás dlouho nepřijde.

Prevence nepomohla? Vsaďte na skořici!

Velice často se stává, že prevence proti různým nemocem zkrátka nepomůže. Pokud už vás nemoc sužuje, sáhněte po skořici, která vám stoprocentně pomůže. Udělejte si z ní například čaj s mlékem a medem, který účinně bojuje s různou škálou onemocnění.