Sůl a s jakými problémy nám dokonale pomůže

Sůl- jak nám pomůže

Málokdo ví, jaké cennosti ve své domácnosti skrývá. Při slově „cennosti“ se většině z nás vybaví hlavně drahé šperky, které asi stojí velké jmění, ale tím největším pokladem jsou suroviny a potraviny, které nám dokonale pomůžou při uklízení. Přece jenom uklízení není zrovna nejlepší činnost mnoha z nás. Většinou bychom se uklízení chtěli naprosto vyhnout, ale není to tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Většinou se musí při uklízení použít řada chemických přípravků, kterým bychom se však co nejvíce měli vyvarovat.

Jestliže toužíte po poměrně dokonalém úklidu, aniž byste se rozhodli použít nějaký chemický přípravek, zkuste si vzít jako pomocníka třeba sůl. Právě sůl v sobě obsahuje takové látky, které dokonale pomůžou v řadě případů, v nichž si nevíte rady.

Máte spálenou žehličku? Přejeďte s ní po soli!

Hlavně ženy to znají – spálená žehlička. Spálená žehlička je něco absolutně šíleného, co nenávidí vážně každý. Připáleniny z žehličky nejdou dolů, ale při každém žehlení se pravidelně nalepí na oblečení, a pak tato spálenina nejde z oblečení zase pryč. Proto se mnoho žen rozhoduje kupovat novou žehličku, ale to není potřebné – zkuste sůl. Stačí si trochu soli vysypat na nějako utěrku a při maximálním stupni po ní žehličkou přejeďte. Poté jenom setřete nějakým ubrouskem a uvidíte, jak rychle připáleniny půjdou z žehličky pryč.

Máte spálené pánve? I na to je sůl skvělá!

Tak to samozřejmě funguje třeba i se spálenými pánvemi. Jestliže máte nějakou připáleninu na pánvi, pak ji jen zasypte solí a tu pak zalijte vroucí vodou. Uvidíte, jak rychle sůl dostane připáleniny z pánve. Díky tomuto skvělému a rychlému způsobu, který vás zbaví připálenin, se pak snadno vyvarujete koupi nových sad nádobí, což by bylo nutné, jelikož byste si staré nádobí zničili drátěnkou.