Druhy papoušků, které můžete chovat v bytě

Druhy papoušků, které můžete chovat v bytě

Hledáte přítele, který by vám doma dělal radost? Podívejte se na druhy papoušků, kteří jsou pro chování doma skutečně vhodní. 

Andulka vlnkovaná

Možná už se také nemůžete dočkat, až budete mít doma svou vlastní ptačí klec, ze které na vás bude koukat spokojený ptáček. Andulka vlnkovaná se řadí mezi nejrozšířenější druhy papoušků. Jedná se o druh, který je skutečně velmi nenáročný, a který můžete hravě chovat i u sebe doma. Pokud si pořídíte ptáče, snadno si na vás zvykne. Andulky mají překrásné barvy a jsou velmi mazlivé. 

Je libo kanárka? 

Další pták, kterému se bude líbit nejen ptačí klec, ale také venkovní voliéra vyrobená z hliníkových profilů stavebnice Aluhobby, je oblíbený kanárek. Tento pták není tak mazlivý jako andulka, ale je méně náročný, co se prostoru týče. Velmi rád si pro sebe povídá, budete mít doma skutečného zpěváka. I kanárka seženete v několika barevných variacích. 

Papoušíček šedokřídlý

Papoušíčci jsou malí ptáčci, takže si nemusíte lámat hlavu s obří voliérou. Velmi rád se bude také volně proletovat po vašem bytě. Papoušíček je rozměry ještě menší než běžné andulky. Jak asi tušíte, tito ptáčci vás rozhodně nebudou rušit. Malý je nejen vzhledem, ale také hlasitostí. Jedná se o velmi hravé papoušky, se kterými bude váš byt plný veselého švitoření. 

Amazonský papoušek

Máte prostorný byt a počítáte s tím, že budete svému okřídlenému příteli dopřávat pravidelně možnost se proletět po celém prostoru? V tom případě vaši péči ocení také amazonský papoušek. Zbožňuje vaši přítomnost, cvičení i hraní. V případě, že na ně nebudete mít čas, se projeví jejich důmyslné jednání opačným, destruktivním směrem. Proto je tento papoušek opravdu vhodnou variantou jen pro někoho, kdo se chce svému novému příteli skutečně věnovat. 

Už víte, který z ptáčků bude vaším dobrým přítelem? Nezapomeňte, že i malý papoušek potřebuje létat. Proto byste mu měli poskytnout prostornou klec, nebo možnost pravidelně létat po celém bytě.