Interiérový design ve stylu steampunk

steampunk

Během posledních několika let si stylsteampunk dobyl celý svět. Tento styl lze nalézt všude, v knihách, filmech, módě, a samozřejmě, v interiéru.Jste připraveni na další módní nápady ve stylu steampunk? Tak jdeme do světa vědeckého, historického a alternativního!

Budoucí zařízení postavené v minulosti

Steampunk styl se objevil v 80. letech XX. století a získal popularitu díky kombinaci různých žánrů literatury, jako je sci-fi, fantasy, alternativní historie a mnoho dalšího. Zpočátku, jak asi tušíte, šlo o literární žánr, ale on překonal tuto překážku a začal zahrnovat další aspekty. K dnešnímu dni existují různé rysy kultury Steampunk, od módy po interiér. Nicméně, oni všichni mají společného předka, vášeň pro viktoriánskou éru struktur. To, co odlišuje interiérový design ve stylu steampunk od jiných stylů, je právě podobnost s viktoriánskou érou. Mnohé detaily v interiéru majíjejí charakteristické prvky. I v případě, že máte počítač, mašinuz XXI. století, přesto je vše vnímáno jako stroje vytvořené v XIX.století.

Jaké jsou rysy prvků spojených s interiérovým designemsteampunk?

Za prvé, vize budoucnosti je prizmatem minulosti. Barvy použité v steampunk stylu, mají často měděný odstín. Nicméně, nejsou tam žádné zvláštní omezení, jak by měl tento styl vypadat, a mnoho nadšenců mu dává jiný punc originality. Navzdory rostoucí popularitě, několik obchodů se zapojilo do prodeje nábytku a dalších interiérových prvků v steampunk stylu. Pro ty, kteří chtějí vytvořit zajímavou atmosféru je to dobrá zpráva. Můžete si spoustu věcí koupit na internetu nebo si je vytvořit sami.  Tento úžasný styl je velmi inspirující a umožňuje rozšířit naše schopnosti a dovednosti.