Vitamíny a produkty vhodné pro ledviny

ledviny

Ledviny jsou párový tělesnýorgán, který se týká močového systému.Klíčovou funkcí ledvin je zbavení těla nepotřebných produktů, umožňující organismu zachovat si potřebnou biochemickou výkonnost a stabilitu. Zdravé ledviny dokážou rozpoznat nadbytek tekutin v těle, produkují i hormon erytropoetin, nezbytný pro tvorbu červených krvinek a jsou poměrně složitým způsobem zodpovědné za zdravé a pevné kosti, protože se významnou měrou podílejí i na metabolismu vápníku, fosforu a vitamínu D.

Pozitivní vliv vitamínůna ledviny

Není možné podceňovat význam vlivu vitaminů vztahující se k močové a pohlavní soustavě. Tyto prvky mají pozitivní vliv na ledviny z toho důvodu, že dochází k:

– zlepšení jejich činnosti;

– přispívají ke snížení zánětlivých procesů;

– stabilizují krevní oběh;

– omezení virových onemocnění.

Pokud se budete držet diety předepsané lékařem, který navrhne zvýšený obsah užitečných látek, budetebrzyve svém stavupozorovat pozitivní změny. Vitamíny pomáhají urychlit proces obnovy.

Vitamíny a další potravinové složkypomáhající bojovat při potížích s ledvinami

  1. Tokoferol – silný antioxidant, který pomáhá podporovat ledviny na správné úrovni. Jeho použití omezuje tvorbu karcinogenů, které ničí ledvinové buňky. Zdrojem vitamínu jsou ořechy, dýně, ovesné vločky, rostlinné oleje a přípravky ArtLife .
  2. Karoten – pomáhá odstraňovat škodlivé látky. Je to dobrá prevence proti virovým a infekčním chorobám. Karoten je přítomný v některých druzích zeleniny a mrkvi.
  3. Omega-3 – stabilizuje funkci ledvin a rovnováhu tuku. Kromě toho, že podporuje syntézu zánětlivých přírodních prvků, které urychlují hojení. Vzhledem k tomu, že u některých ledvinových onemocnění se nedoporučuje jezení ryb, je nutné získat tento vitamín v lékárnách.
  4. Pektin -pomáhá při trávení, také se snižuje množství škodlivého cholesterolu a navíc se pročišťují střeva. Celkově zlepšuje stav pacientů s onemocněním ledvin. Získat ho můžete ze švestek a jablek.

Fazole a ledviny

Není náhoda, že plod fazolí připomíná tvar ledviny. Je známo, že fazole udržuje správnou funkci ledvin. Regenerující až léčivý význam fazolí pro lidský organismus je dán vysokým obsahem nukleových kyselin a bílkovin. Fazole působí močopudně, posiluje srdce a krevní oběh, je zdrojem železa, vápníku, draslíku, vitamínu C a různých vitamínů skupiny B. Díky vysokému obsahu vlákniny povzbuzuje střevní činnost, upravuje trávení a váže toxické látky a tuky. Vařená fazole má v sobě množství stopových prvků, jako mangan a molybden.

Ledvinám dělají dobře i červená řepa, celer, brusinky a maliny. Posílíme je také zeleným a bylinným (ledvinovým) čajem, střídavým teplem sauny a mořskou solí v lázni.