Proč se nedoporučuje dávat výpověď v práci kvůli podnikání?

podnikání

Ideálně se staňte podnikatelem na 10%: splňte si svůj plán, aniž byste museli dát výpověď ve své stálé práci. Mít zadní vrátka se vyplatí v každé situaci.  Podnikatel na 10% investuje pouze 10% svého času a zdrojů do nového podnikání, přičemž se nemusí vzdát svého zaměstnání na plný úvazek. Pokud si nejste se svým podnikatelským záměrem jistí, je rozumnější, neztrácet celý svůj čas a peníze na něčím nejistým. Není nutné se do podnikáníhrnout plnou parou.

Proč zvolit takový přístup?

Nikdy nelze s jistotou předem určit, zda bude váš podnikatelský sen fungovat. Pokud nejste připraveni k nezdaru, může vás zdrtit krutá realita. Po úspěchu a penězích toužíme všichni, ale nemohou být vaším jediným pohonem.

5 argumentů, proč nenechat práci kvůli podnikání

Proč tedy raději skloubit práci s podnikáním:

Mizerný životní styl

Pokud se stanete vlastním šéfem, vždy vás budou trápit vnitřní pochybnosti, a navíc počítejte s tím, že budete muset pracovat mnohem více hodin, než běžných „osm“, a to jen s malým ziskem.  Sice máte“ svobodu „, ale i dlouhé hodiny, náročné klienty a stres z neúspěchu, což se může odrazit na nižším výdělku.

Můžete zruinovat vaše finance

Podle amerických statistik, 73% začínající podnikatele vydělávají50,000 $ ročně nebo ještě méně.

Měníte svůj status a vnímání okolí

Změny ve vaší kariéře ovlivní to, jak vás vnímají vaši přátelé, společnost, a z toho se může jednomu zatočit hlava.  Pakliže pracujete ve stabilní společnosti, setkáváte se s denní rutinou, je tam už vytvořen jistý systém, vše je mnohem snadnější.

(Zatím) nemáte ten správný nápad

Je naprostou nutností přijít z něčím novým, pokud chcete dosáhnout úspěchu. A to je při tak obrovské konkurenci velmi těžké. Ať už jde o vylepšení již známého nápadu nebo inovativního produktu, nemusí to být perfektní a slibné.

Neúspěch umí vypálit

Podnikatelé jsou častější neúspěšní, jako úspěšní.