Investovat do pozemků se vyplatí

Investice do pozemků

Ať už chcete stavět obchodní firmu, nákupní centrum, nemocnici, nebo si prostě jen chcete koupit parcelu, na které si budete moci postavit domek, jste na správné adrese.

Rozdíl v obvyklé ceně plně zasíťovaného pozemku a stejného pozemku bez sítí dosahuje za celou ČR u pozemků do 1 000 metrů čtverečních více než půl milionu korun. U větších pozemků to může být i rozdíl jednoho milionu a více.

Pokud koupíte nezasíťovaný pozemek a zařídíte si jej sami, můžete ušetřit klidně i půl milionu. Avšak, musíte si ten správný pozemek pečlivě vybrat. Na území Praha – Východ je dost pozemků, které si můžete koupit bez sítí.

Největší investici představuje obvykle kanalizace a přivedení vodního řádu. Rozhodující je povaha terénu. Pokud jde o svažitý pozemek, může se stát nemožným přivést na pozemek potrubí a je nutné začít řešit vlastní výstavbu lokální čističky odpadních vod. V případě, že studna je na pozemku již vybudována, se příprava pozemku stane ještě levnější záležitostí. Pokud by parcela měla skalní podloží, může se cena za nezávislost vyšplhat velmi vysoko.

Napojení na elektřinu a plyn do velké míry závisí na poloze pozemku. Pokud se nachází blízko hlavního vedení, zůstává k vyřešení pouze napojení na rozvody a zřízení elektroměru, popř. plynoměru. Situaci ale velmi často komplikuje nutnost zásahu do pozemní komunikace, kdy je třeba provést výkop na silnici. Další komplikací se může stát velmi velká vzdálenost pozemku od nejbližší možné přípojky.

Stříbrná Skalice, okres Praha – východ

Stavební pozemek o celkové ploše 1306 m2 se nachází v obci Stříbrná Skalice v osadě Na Hradcích. Na pozemek je rozveden elektrický proud, ale vodu je nutno řešit vrtem a odpad ČOV. Infrastruktura zbývající je zatím v přípravě. Územním plánem obce je na pozemku postavit rodinný dům, který bude vhodný pro rekreaci i trvalé bydlení.

Nebo ho můžete zakoupit jako investiční příležitost. Cena je udávaná 650 Kč za m2 – tedy 848 900 Kč.