Jak poznat migrénu. Není to jen obyčejná bolest hlavy?

Jak poznat migrénu. Není to jen obyčejná bolest hlavy?

Migréna je bezesporu velký problém, který sužuje především ženy. Ale samozřejmě to není problém jen žen, i když u nich se vyskytuje opravdu často. Zatímco někteří umí moc dobře rozpoznat, jestli se o migrénu jedná nebo nejedná, někteří si nejsou příznaky migrény tak úplně jistí. Myslí si, že je to jen obyčejná bolest hlavy, ale migréna je nemoc sama o sobě, proto k ní člověk musí přistupovat jinak, než jak přistupuje k obyčejné bolesti hlavy. V případě, že si nejste jistí příznaky migrény, přinášíme vám základní příznaky, které na migrénu poukazují.  

Pulzující, tlaková bolest 

Pro migrénu je naprosto typická pulzující, tlaková bolest, která se pociťuje zejména v okolí očí nebo spánků. Lidé, kteří migrénou trpí, doslova cítí, jak jim v hlavě pulzují žíly. Bolest je většinou tupá, normálně se s ní prakticky ani nedá fungovat. Bohužel u migrény je ten problém, že jen ona sama ví, kdy ustoupí. A pokud se migréna nerozhodne ustoupit, může člověka trápit dlouhou dobu i přes požité prášky.  

Mžitky před očima 

Migréna jde také ruku v ruce s mžitkami před očima. Pokud nastoupí migréna, dojde zároveň k poklesu průtoků krve do mozku. Tím pádem před očima začne jakási vizuální aura čili mžitky, které vám znepříjemňují vidění. Není neobvyklé, že se mžitky projevují jenom na jedné jediné straně zorného pole.  

Vyčerpaný mozek 

Při migréně je velký problém cokoli dělat. Nemůžete pracovat, ani si číst, ani sledovat oblíbený seriál, jelikož jste naprosto vyčerpaní po mozkové stránce. Zkrátka cítíte, že mozek nefunguje správně, zároveň se však straní veškerému odpočinku, proto nastávají chvíle bdělosti.  

Začíná tuhnout krk 

Ruku v ruce jde s migrénou také tuhnoucí krk. Takzvaný trojklaný nerv je toho zkrátka příčinou. Při pořádném promasírování mnohdy dochází k úlevě od migrény.