Jak se obléknout, aby nám při běhu nebyla zima?

Oblečení na běh

Pokud chcete zhubnout, běháte. Pokud se chcete dostat do formy, běháte. Jestliže potřebujete zlepšit svou kondici, opět běháte. Nemůžeme se tedy divit tomu, že běh se stal nejoblíbenějším sportem. V současné době se běhá skutečně neustále. Běh je jeden z mála sportů, který je možné vykonávat každý den, celý den, aniž byste cokoli zaplatili. Navíc se při běhu skutečně hubne. Lidé, kteří si dali za úkol zhubnout do Vánoc, na své postavě usilovně pracují, jenže se venku začíná ochlazovat. Jak se obléknout, když je venku chladno?

Za běh se nic neplatí a navíc je možné běhat takřka celý rok bez přestání. V současné době běhá skutečně mnoho lidí, neustále se na ulici setkáváte s běžci, kteří mají sluchátka v uších a oddychují do rytmu. Pokud se k nim chcete přidat, měli byste vědět, co si musíte obléknout, aby vám nebyla zima.

Vrstvěte se jako cibule

U běhu či u jiného venkovního sportu platí, že se musíte vrstvit jako cibule. Není možné, abyste si na sebe oblékli tenký nátělník a na to vestu tlustou několik centimetrů. Vrstev by mělo být při běhu nebo při jiné venkovní aktivitě několik. Vrství se zpravidla několik tenkých vrstev funkčního oblečení, které je pro venkovní aktivity opravdu jako dělané.

Funkční oblečení je oblečení, které je sice tenké, ale dokonale absorbuje pot. Při běhu nebo při jiné podobné venkovní či vnitřní aktivitě se nemusíte bát toho, že by šly vidět kruhy na zádech nebo v podpaží. Funkční oblečení pot absorbuje, navíc vás dokonale hřeje.

Vrstvíme funkční oblečení

Na funkční oblečení dnes narazíte na každém rohu. Prodává se nejen v obchodech se sportovním zaměřením, ale také se prodává i v obchodech s běžným oblečením v sekci sportovní módy. Ideální je, když si obléknete funkční tričko s krátkým nebo s dlouhým rukávem, na to si obléknete funkční mikinu a případně i vestu nebo funkční sportovní bundičku. Nezapomínejte na ochranu krku a uší, legíny či funkční kalhoty by měly být až ke kotníkům.