Jak vybrat ideální peněženku, která se hned nerozpadne v ruce? 

Jak vybrat ideální peněženku, která se hned nerozpadne v ruce?

I když se platební karty i klubové kartičky používají stále více v elektronické podobě, jsou doklady, které zatím v elektronické podobě nejsou. A právě ty musí mít své místo v peněžence, která je stále ještě naším nedílným parťákem provázejícím nás životem. Mnozí však mají tohoto společníka už v hrozivém stavu. Rozpadá se jim v rukou a hledají ideální náhradu, která by splňovala jejich požadavky. Pojďme si prozradit, jak vybrat ideální peněženku, abyste nad výběrem nestrávili dlouhé roky. 

Na velikosti záleží 

Jednou z klíčových vlastností peněženek jsou jejich rozměry. V tomto případě musí rozhodnout každý člověk sám, jakou velikost požaduje. Obecně ale platí, že by se do ní měly vejít alespoň doklady typu občanský nebo řidičský průkaz.  

Pokud v ní většinou nosíte také hotovost, peněženka by měla mít i přihrádku jak na klasické papírové bankovky, tak na mince.  

Patentek nebo zip? 

Čili způsob zapínání jako další bod, který hraje při výběru ideální peněženky roli. Opět je to záležitost osobních preferencí, ale daleko oblíbenější jsou zipy. Patentky neboli cvočky se totiž mají tendenci rozepnout v nejméně vhodnou chvilku, zatímco zip nikoli. Je ale pravdou, že zip má zase svou životnost – může se dříve nebo později začít rozjíždět. 

Jinými slovy je i způsob zapínání ryze na vás. Vyplatí se zvážit pro a proti jednotlivých řešení. 

Celkový design rozhodne 

Tím posledním klíčovým parametrem při výběru ideální peněženky je samozřejmě i její design. Je vhodnější kůže nebo textilie? Máte zájem o barevnou, nebo spíše neutrální peněženku, která nebude na první pohled tak křičet?  

Zase se dostáváme ke každému člověku a k jeho požadavkům na peněženku. Vzhled tohoto společníka by měl být srdci člověka nejblíže. Vyberte si z široké škály motivů a vzorů ten, který vám bude nejvíce vyhovovat.