Jaké jsou volné pozemky u Prahy

Volné pozemky u Prahy

V Praze je ke koupi mnoho pozemků, stačí si vybrat ten správný a jít do toho.

Pozemky pro stavbu rodinných domů jsou podle nejnovějších trendů orientovány převážně na jih a jihozápad, protože je to nejlepší umístění z hlediska světla a tepla.

Struhařov u Říčan

Právě ve Struhařově můžete nalézt nejvíce volných pozemků ke stavbě rodinných domů. Hlavní výhodou této lokality je například kvalitní projekt – park s dětskými hřišti a odpočinkovými zónami. Dále se ocitnete uprostřed krásné přírody, čistého vzduchu a životního prostředí a také zde budete mít široké možností trávení volného času. Zajezdit si můžete na cyklostezkách, do lesa si jít odpočinout při houbaření, anebo se nechat ukonejšit šuměním vodní hladiny při rybaření.

Rozloha navrženého parku, o kterém jsem před chvílí psala, bude skutečně neobvyklá. Bude totiž tvořit přibližně deset procent výměry lokality (4 300 metrů čtverečních).

Obec Struhařov vám bude vyhovovat, pokud hledáte pro své bydlení klid a krásnou přírodu v blízkosti Prahy. Chybí zde dokonce i průmyslové objekty, takže obec je dlouhodobě vyhledávaným rekreačním místem.

V obci a jejím blízkém okolí jsou vybudovány cyklostezky, které jsou protkané bohatou sítí občerstvení. Krásné trasy vedou převážně jevanskými lesy a Státní přírodní rezervací Voděradské bučiny. Rodiče s dětmi mohou trávit svůj volný čas aktivně procházením naučné stezky Mikešova cesta, která spojuje Hrusice, Říčany a další obce Ladova kraje.

Doprava do Prahy a vybavenost obce

V obci se nachází mateřská škola, obecní knihovna, několik restaurací, prodejna potravin a široká škála řemeslných služeb. Veškerou další vybavenost nabízejí 10 kilometrů vzdálené Říčany.

Vzdálenost obce od centra Prahy je přibližně 30 kilometrů, podle hustoty dopravy cesta trvá do 30 minut. Autobusová linka jede do Strančic a odtud se dostanete do Prahy. Vlakem je doba jízdy méně než půl hodiny.