Jak je to s jedením ovoce a zeleniny?

Jak je to s jedením ovoce a zeleniny?

V současné době se aktuálně všude spekuluje o tom, jak by se správně měla jíst zelenina a ovoce. Zdravým životním stylem dnes žije naprosto každý, proto je kolem tohoto tématu taková řada spekulací. Většinou se tyto spekulace týkají právě ovoce a zeleniny. Přece jenom jsou to potraviny, které je nutné jíst dnes a denně, ale jestliže se rozhodnete je jíst, pak byste měli vědět, kdy je jíst a proč.

Ovoce a zelenina se do našich zdravých jídelníčků přimíchává hlavně proto, že je v nich dostatek vitaminu C a jiných dalších vitaminů. Ovšem je nutné zmínit i fakt, že jestliže nevíte, kdy ovoce a zeleninu jíst, pak nemají tak blahodárný účinek pro naše zdraví, jak si možná myslíme. Samozřejmě se o tomto tématu opravdu vede řada spekulací, proto si pojďme všechno uvést na tu správnou míru.

Kdy se má jíst ovoce?

Ovoce je během dne asi nejlepší tehdy, kdy si ji dáte jako dopolední svačinku, tedy kolem té zhruba desátého hodiny. Mimo to je ovoce nejlepší třeba tehdy, kdy si dáte k snídani müsli, jogurt a právě do tohoto si ještě nějaké ty druhy ovoce přidáte (nejčastěji se používá asi banán nebo třeba jahody či jiné červené ovoce). Ráno je ovoce nejlepší, protože v sobě mimo vitaminů obsahuje i cukry, které nás dokonale nastartují na nadcházející den.

Ovšem s ovocem by se mělo seknout zhruba ve dvě hodiny odpoledne – maximálně ve tři. Je to z toho důvodu, že pokud sníte ovoce v pozdějším čase, pak se bohužel stane to, že nestihnete spálit přebytečné cukry, které do vás ovoce dalo.

Kdy se má jíst zelenina?

Co se týče zeleniny, ta se doporučuje hlavně odpoledne. Ovšem je pravda, že mezi asi nejvýživnější snídaně patří oblíbená vajíčka s kouskem pečiva a s oblíbenou zeleninou. To je asi jedna z těch nejlepších snídaní, které si člověk může dopřát. Samozřejmě se však zelenina doporučuje jíst až během odpoledne, protože v sobě neobsahuje tolik cukrů, jako ovoce. Výjimku však tvoří hlavně červená paprika, která je stejně sladká jako mnohé druhy ovoce.