Tři způsoby, jak účinně posílit imunitu!

Posílení imunity

Viry a bakterie na nás číhají na každém rohu, ale jenom málokterý organismus s nimi umí efektivně bojovat. Přece jenom ne každý má pevnou imunitu, která odolá jakýmkoliv nájezdům bakterií a virů. Pokud moc dobře víte, že vaše imunita není zrovna nejlepší, měli byste podniknout pár kroků, které vám pomůžou imunitu posílit. Nejsou nijak složité, nijak extra vám život neovlivní, jenom vám posílí imunitu tak, aby vás během aktuálního ročního období nesužovala asi rýma či kašel, ani nějaké vážnější onemocnění.

1) Dostatek vitaminů je základ

To nejlepší, co pro své tělo můžete udělat, je, že mu dodáte potřebné množství vitaminů. Je všeobecně známé, že vitaminy samozřejmě podporují a posilují náš imunitní systém, tudíž to nepodceňujte. Nejvíce naší imunitě prospívá vitamin C, který najdeme hlavně v citrusových plodech a třeba v kiwi. Tohoto ovoce je naštěstí během zimy všude dostatek.

Kromě vitaminu C se vyplatí konzumovat i dostatek vitaminu D a E, které najdeme v ořeších a v luštěninách nebo v listové zelenině. Naši imunitu posiluje konkrétně i česnek, což je přírodní antibiotikum, a dále taky rakytník nebo kustovnice čínská, což jsou rostliny budoucnosti, které v sobě mají skutečně mnoho vitaminů.

2) Moc netopte

I když v zimě topíme poměrně hodně, neměli bychom to s teplotou přehánět. Našemu organismu neprospívá přílišné topení. Musíme se snažit o to, abychom samozřejmě nemrzli, ale aby zase nebyl rozdíl mezi teplotou v místnosti a venku tak velký. Právě tyto teplotní rozdíly naši imunitu oslabují a jsme stále na hromadě.

3) Otužujte se

K těm nejzákladnějším radám patří i otužování se. To je asi to nejlepší, co nám dokáže imunitní systém naprosto posílit. Nemusíte se otužovat nějak drasticky, jenom se třeba sprchujte studenou vodou. Samozřejmě se nesprchujte ihned studenou vodou, ale postupně snižujte teplotu. Ideální sprchování je při dvaceti stupních Celsia.