Které obory jsou po stránce franšízového podnikání atraktivní?

Které obory jsou po stránce franšízového podnikání atraktivní?

Mít pobočku fungující franšízové sítě je skvělý nápad, který nám dokáže přinést tak vytouženou finanční svobodu. Je ale pravdou, že výběr jednoho oboru se zdá být poněkud náročný a těžký. Franšízových sítí (a úspěšných franšízových sítí) působí na českém trhu víc než dost a vybrat si jeden – no, člověk nad tím nějakou chvíli stráví, pokud tedy nejde přímo do Extérie Market (předního poskytovatele poradenství v oblasti BOZP a PO). Služby obecně jsou trefou do černého, stejně jako konkrétní odvětví popsaná níže.

Dětské vzdělávání je na vzestupu

Stále více podnikatelů se zaměřuje na dětské vzdělávání. Děti potřebují růst a potřebují mít k tomu možnosti. V současné době působí rovnou několik franšíz, které poskytují služby pro vzdělávání potomků. Zatímco některé se zaměřují na jazykové dovednosti, jiné se zase specializují na vědní obory a vzbuzují v dětech zájem o vědu. Některé učí děti plavat, vařit nebo plést, jiné jim zase poskytují základy v uměleckém světě.

Fitness má smysl

I když se někomu může fitness svět jevit jako sázka na nejistotu, ve skutečnosti je to stále správná volba. Lidé se potřebují hýbat a potřebují ke svému zdravému životu dostatek fyzických aktivit. A fitness centrum jim nabízí vícero možností pod jednou střechou, navíc se zde schází skvělá komunita. 

I v tomto případě bychom našli na českém franšízovém poli několik konceptů, které mají vybudované opravdu pevné základy a jen tak je něco nezviklá. 

Když gastronomie, tak spíše asijská

Stále jsou populární i gastronomické koncepty, ale je pravdou, že se upouští od klasických amerických fast foodů. Pozornost se upíná spíše směrem asijské nebo podobné kuchyně, která je v posledních letech velice oblíbená mezi strávníky. 

Pokud zvažujete jít touto cestou, nudle, sushi nebo podobné pokrmy by měly být tím, co bude součástí vašeho menu.