Méně známá turistická lákadla v Hukvaldech

Méně známá turistická lákadla v Hukvaldech

Rozhodli jste se vydat se na výlet, ale ještě nevíte, kam přesně byste se chtěli podívat? Co se třeba podívat do Hukvald, tedy do obce ležící v okrese Frýdek-Místek? Je to krásná obec plná turistických lákadel. Největším lákadlem je zdejší hrad, který byl za svých dob jedním z největších hradních komplexů na Moravě. Dnes už sice nestojí na kopci ohromný palác, ale je tu už jen hradní zřícenina, která se však také řadí k těm největším hradním zříceninám na Moravě. Navíc když budete putovat na tento hrad, projdete krásnou oborou, kde můžete vidět třeba sochu pohádkové lišky Bystroušky. A když zatoužíte po exotice, nabízí se návštěva Tropic Hukvaldy. 

Je však pravdou, že drtivá většina lidí zamíří jen k těmto třem lákadlům a na ostatní lákadla se už nedívá. Samozřejmě, když se vydáte do Hukvald, navštivte hlavně zmiňovaná tři lákadla, která jsou opravdu typická pro krásnou obec v okresu Frýdek-Místek. Vidět však stojí ještě mnoho dalšího. Až tedy navštívíte hradní zříceninu hradu Hukvaldy, projdete krásnou oborou plnou zvířat a uvidíte exotické rostliny v Tropic Hukvaldy, doporučujeme vidět ještě něco dalšího. 

Za zdejším větrným mlýnem

Chtěli jste se vždycky podívat do Holandska za větrnými mlýny, ale zatím k tomu nebyla příležitost nebo jste nenašli odvahu si koupit letenku a vyrazit? Nevadí, jeden takový větrný mlýn můžete vidět také v Hukvaldech, konkrétně v Dolním Sklenově. Větrný mlýn je jako přes kopírák těm mlýnům, které jsou k vidění v Holandsku. Stavba je konická, má kuželovou střechu a dostanete se sem po cestě od dolnosklenovského kravína. 

Za uměním do ateliéru Antonína Kroči

Pokud jste milovníkem umění, rozhodně musíte vidět krásný ateliér Antonína Kroči, tedy akademického malíře a zároveň žáka Jiřího Johna a Jana Smetany. Antonín Kroča významným způsobem ovlivnil výtvarný život celého regionu severní Moravy.