Pět varovných příznaků Alzheimera

Pět varovných příznaků Alzheimera

Člověka může skolit nejedno závažné onemocnění. K závažnějším onemocněním patří například známá Alzheimerova choroba, o které lidé často vtipkují, ovšem když je začne sužovat, najednou je smích přejde. Není to totiž zrovna legrace. Podle nedávných průzkumů Alzheimerovou chorobou trpí trojnásobné množství Čechů než před padesáti lety. To ostatně potvrzují i instituce zaměřující se na péči o nemocné s touto chorobou. Podle všeho mají být na vině geny, ale také stres, přepracovanost nebo třeba nedostatečná regenerace mozku.  

Nedávné průzkumy také ukázaly, že dvě třetiny ze sto padesáti tisíc jsou ženy, které mají vyšší IQ nebo vzdělání. Lidé s nižším vzděláním trpí touto nemocí jen zřídka, proto se říká Alzheimerově chorobě nemoc chytrých lidí.  

Abyste se vyhnuli této nemoci, je třeba udržovat mozek v kondici. Místo procházky po rovinném terénu zvolte náročnější výšlap, kde budete muset přemýšlet nad každým krokem. Namáhejte obě mozkové hemisféry, pracujte se svým mozkem.  

I když si nemyslíte, že touto chorobou trpíte, možná se mýlíte a možná se už u vás vyskytují příznaky nemoci, která postihuje nejen seniory. Přinášíme pět příznaků, které na Alzheimera upozorňují.  

Pět příznaků Alzheimera 

  1. Zapomínáte, jak se dělají doposud velmi známé věci, jako je třeba vaření nebo řízení auta.  
  1. Najednou postrádáte věci, které obvykle míváte u sebe nebo víte, kde jsou. Například najdete peněženku v lednici nebo třeba peníze v mikrovlnné troubě.  
  1. Výrazně se vám zpomalí chůze, často padáte, jako byste zapomněli na to, jak se chodí.  
  1. Ztrácíte ohledy vůči druhým lidem. Neberete ohledy ani na blízké v rodině, jste neurvalí, hrubí k ostatním.  
  1. Začínáte mít podivné zvuky třeba u jídla nebo v oblékání. Najednou hromadíte věci nebo třeba vnímáte, že se nesmyslně hýbáte či pohybujete.