Zaměstnanci DRFG přispěli Nadaci téměř milion

Zaměstnanci DRFG přispěli Nadaci téměř milion

Fórum dárců loni umístilo Nadaci DRFG do žebříčku Top 25 nadací a fondů. Bylo to samozřejmě i tím, že právě v roce 2018 Nadace rozdělila na charitativní a dobročinné projekty bezmála pět milionů korun. Pro ředitele Nadace DRFG David Macka ale bylo nejdůležitější to, že skoro pětinu těchto prostředků věnovali Nadaci ze svého sami lidé, kteří ve skupině pracují. Peníze tak negeneruje jen investiční činnost skupiny, tedy například dluhopisy a podílové fondy, ale téměř milion přišel z osobních účtů desítek zaměstnanců DRFG. Macek si myslí, že je to zapříčiněné i osobním přístupem zakladatele a majoritního akcionáře DRFG Davida Rusňáka. Ten se totiž celý svůj aktivní život řídí heslem, že v období, kdy se daří, bychom neměli zapomínat na ty, kteří neměli v životě takové štěstí a potřebují naši pomoc. Loni před Vánoci se proto rozhodli prostřednictvím Nadace pomoci zaměstnanci společnosti PROFORZA, patřící do skupiny DRFG. Vybrali mezi sebou přes 150 tisíc korun a věnovali je na pomoc Nadaci.

Nadace DRFG pomáhá dětem nastartovat život

Ve spolupráci se společností yourchance pomáhá Nadace DRFG s výukou finanční gramotnosti. Podporuje ovšem také projekt Začni správně, který je určen zejména dětem z dětských domovů nebo pěstounské péče, aby po odchodu do normálního života dokázaly bez větších problémů ve společnosti fungovat. Pomáhají jim v tom mentoři, kteří jim například radí, jak najít práci nebo bydlení.

Těm, kterým se správný začátek života povede, udělují ocenění Bílá Vrána. Cenu v loňském roce získal Dalibor Havelka, který prakticky celý život strávil v dětském domově, dokázal se ale vyučit ve třech oborech a neměl proto velký problém si najít práci. V dětském domově se vrcholově věnoval cyklistice, v které byl i reprezentantem České republiky.