Moli neškodí, ale jsou nevítanými hosty. Jak je dostat z kredence pryč?

Moli jako nevítaní hosté

Mnohé hospodyňky se potýkají s nezvanými hosty jménem moli. Moli sice neškodí, dokonce je snadno chytíme a zneškodníme, ovšem problém je, když se dostanou do potravin, ingrediencí nebo surovin, s nimiž denně pracujeme a z nichž denně vaříme. Ne každý má dostatek peněz na to, aby každý den kupoval novou mouku, strouhanku nebo jiné suroviny, protože se v těch rozdělaných usídlili moli. Pokud i vás trápí tito nevítaní hosté, zatočte s nimi. I když se to zdá být na první pohled předem prohraný boj, není to tak. Jen je třeba vědět, jak na to.

Moli trápí skutečně mnoho hospodyněk. Když se vyskytují v kuchyni, je to hotové neštěstí, protože se usídlují v nejedné potravině, v nejedné ingredienci. V současné době se nejčastěji usídlují do mouky nebo do strouhanky a poznáte to tak, že v ní mají hnízdečka a nakladená vajíčka.

Jak jsme zmínili, boj s moly není předem prohraný, i když někdy se nepodaří moly na první pokus zlikvidovat Rozhodně to nevzdávejte, jen to zkuste zase jinak.

Nejdříve je třeba vyhodit napadené potraviny

Na boj s moly je třeba udělat si čas. Přece jen je nejdříve nutné, aby se odstranily všechny potraviny, které moli osídlili. Jak jsme zmínili, nejčastěji se jedná o mouky, strouhanky, ale také o kakao nebo Granko. Často se také moli dostávají do koření nebo do ovesných vloček, i na to si tedy dávejte velký pozor.

Police v kredenci pak pořádně umyjte. Není vyloučené, že moli se neschovávají v rozích kredence.

Kredenc vybavte levandulí

Jestli nejste zastáncem chemického ničení molů, raději to zkuste s levandulí. Levandule je bylinka nejen léčivá, ale také nápomocná v případě, že se v kredenci vyskytují moli. Stačí, když dáte bylinku na poličku v kredenci. Molům nevoní a snaží se od ní dostat co nejdál.

Když levandule nestačí

Mnohdy se moly potýkáme velmi dlouhou dobu a ani levandule nemusí stačit. V tom případě to zkuste s klasickými pásky, na které se moli lepí.