Na co na jaře nezapomenout na zahradě

Na co na jaře nezapomenout na zahradě

S jarem přichází také hromada pracovních povinností, které musíte na zahradě udělat. Sekání trávy pomocí kvalitní zahradní sekačky, zastřihnutí starých a odumřelých větví stromů pomocí motorové pily nebo zahradních nůžek a samozřejmě i sázení několika bylinek či květin, které budou zdobit záhony hlavně během léta. Pokud se bojíte, že na něco zapomenete, vyplatí se sepsat si seznam toho nejpodstatnějšího.

Ořezání okrasných keřů

Stejně jako zahradní skalce nesluší prázdná místa, nesluší okrasným keřům oschlé nebo staré větve či části, které budou jen brát energii a nepodpoří celkový růst keře. Proto si naordinujte nutnost ořezat okrasné keře a tím pádem podpořte jejich celkový výzor.

A když už jsme zmínili, že stejně jako keřům nesluší jejich starý kabát, nesluší ani zahradním skalkám prázdná místa, pusťte se do jejich doplňování. Skalku nejdříve vyčistěte od napadaného listí a uhynulých či umrzlých druhů a pusťte se do sázení takových druhů, které skalku zejména v létě zaplaví svou barevností.

Výsadba po celé zahradě

Ovšem nejen skalka se bude těšit z nové a čerstvé výsadby. Nové přírůstky vás čekají také v jiných záhonech a obecně na celé zahradě. Nové stromy, nové keře, samozřejmě květiny do záhonů nebo plodiny, z nichž se budete radovat po celé léto. 

Aby se novým přírůstkům na vaší zahradě dařilo, měli byste hlavně myslet na kvalitní půdu. Ta by měla být nejen dostatečně vlhká, ale také by měla mít vhodné složení. Nebojte se ji okořenit kompostem nebo rašelinou.

Trvalky nebo okrasné trávy

Aby vaše zahradě zela všemi barvami, kromě dřevin, jako jsou keře nebo stromy, myslete na sázení také trvalek a okrasných trav. Mezi nejatraktivnější patří jednoznačně macešky, také pomněnky nebo sedmikrásky, ale fantazii a možnostem se meze nekladou. 

V případě sázení trvalek nebo okrasných tav myslete na to, aby byla půda dobře prokypřená.