Nemoci opět útočí. Jaká jsou nejčastější onemocnění, která nám hrozí?

Nemoci opět útočí

Opět začíná to nemocné období. Zatímco v létě jsme se nemocem úspěšně vyhýbali, na podzim se ne každý nemocem může stranit. Nemoci během podzimu napadají nejen ty, kteří se málo oblékají, ale také ty, kteří mají slabý imunitní systém. Stejně tak mohou být napadeni lidé, kteří pobývají v blízkosti jiného nemocného člověka či jezdí v městské hromadné dopravě, kde se to bacily jen hemží. Jelikož je období nemocí opět tady, nebylo by na škodu zmínit si nejčastější nemoci, s nimiž se potkáváme velice často.

Angína opět udeřuje

Mezi nejčastější onemocnění, které se často rodí z obyčejného nachlazení, se řadí i angína. Angína se bohužel nevyhýbá nikomu, nebezpečná je zejména u dětí, těhotných a seniorů, kteří mají imunitní systém náchylnější a nemoc se na nich tím pádem vybíjí. Angína může být bakteriálního, ale také i virového původu. Příznaků nemoci je hned několik, základním symptomem bývá bolest v krku, dále také problematické polykání nebo případně chrapot. Nemoc může být doprovázena i kašlem, horečkou, zimnicí a případně bolestí hlavy.

V případě výskytu angíny se předepisují antibiotika nebo případně analgetika, je však třeba nemoc podchytit včas, jinak může být velmi, velmi nebezpečná.

Chřipka jako nemoc, nad kterou lidé mávnou rukou

Je velká škoda, že lidé nevnímají chřipku jako nemoc. Jelikož ví, že například střevní chřipka odejde během několika dnů, nepřikládají jí žádný důraz. Jenže chřipka je onemocnění, které se musí brát vážně. Jedná se o virové onemocnění, které způsobuje vir RNA. Chřipka je jednou z nejvíce rozšířených sezonních nemocí, napadá bohužel nejen dýchací ústrojí, ale také hlavu a klouby. Neměli bychom ji podceňovat zejména z toho důvodu, že je vysoce nakažlivá. Zároveň ne vždy trvá jen pár dnů, někdy trvá i týdny, pokud se nepodchytí včas a nezačne se včas léčit.