Obohaťte svou zahradu cihlami!

Cihly na zahradě

Zahrada patří ke každému velkému domu. Na takové zahradě by měl být altán, pod kterým se budou konat různé zahradní večírky, měla by zde být bouda pro psa společně se psem, který bude dům i zahradu chránit před nevítanými hosty. Každý majitel takové zahrady se stará o to, aby jeho zahrada byla zároveň jeho pýchou, aby byla na první pohled takřka dokonalá. Neustále se proto seká trávník, ořezávají větvičky ovocných stromů, čistí se jezírko. Pokud však chcete svou zahradu ještě trochu obohatit a udělat ji jedinečnou, měli byste do ní zakomponovat cihly.

Právě cihly dodají zahradě jakýsi hřejivý půvab a navíc vypadají vážně úžasně. Třeba takové schody z cihel mohou krásně rozčlenit záhon, který není v celku vůbec hezký. Kromě toho je to stavební materiál, který není těžké sehnat, nestojí nějak enormně mnoho peněz a hlavně je rozmanitě využitelný. Cihly jsou taky trvanlivé, mají dlouhou životnost.

Nejen na stavbu domu

Cihly jsou jedinečným materiálem, který se využívá nejen na stavbu domu. Ať už z cihel stavíte dům nebo jenom schody či zídku na zahradě, měli byste se řídit mottem „vyspárovat, neomítat“. Na zahradě jsou krásné například zdi a zídky, které může obrůst třeba břečťan nebo například kakost, šanta či kontryhel. Kromě toho taková stěna jakýmsi způsobem uzavírá vaši zahradu před okolním světem, máte tedy větší soukromí.

Vytvořte z cihel efektní vzory!

Z cihel se dá vykouzlit mnoho. Můžeme z nich vytvořit krásné výklenky, můžeme z nich vytvořit zaoblené křivky. I když se to nezdá, jsou poměrně přizpůsobivé. Krásně se z nich staví hlavně cihlové cestičky, které udávají směr, jakým se budeme zahradou pohybovat. Kolem těchto cihlových cestiček si můžete vysázet mnoho zajímavé zeleně, která vám procházku vaší nemalou zahradou ještě zpříjemní.

Z cihel můžete udělat i studnu, která může být dominantou vaší zahrady. Taková studna či fontána z cihel bude pro vás uklidňující, bude tvořit jakousi oázu uprostřed zahrady.