Tradice po svatebním obřadu, na které se dodnes nezapomíná

Tradice po svatebním obřadu, na které se dodnes nezapomíná

Přemýšleli jste někdy o tom, jestli budete na své svatbě opomíjet nějaké svatební tradice? Pravděpodobně nikoliv. Některé věci jsou totiž tak spjaté se svatebním dnem, že je člověk už ani ve své mysli nechce odpárat. Pokud máte vybrané svatební místo, nezapomeňte si zjistit víc o tradicích, ke kterým během svatebních dní dochází. Zaměřme se nyní na ty, které vás budou provázet po vyřknutí vašeho životního „ano”.

Zametání střepů pro štěstí

Než přejdete do nějaké hospody nebo restaurace, kde na vás čeká svatební hostina, pravděpodobně vám pan majitel před nosem upustí talíř, aby se rozletěl na tisíc střepů. Důvod je prostý – střepy zkrátka přináší štěstí a tím, že si je pěkně smetete, se to štěstí nalepí právě na vás. 

V nejlepším případě byste si pár kousků měli schovat, aby vás ono štěstí neopouštělo. Střepy přináší štěstí, ale většina lidí si ani jeden takový střípek například do peněženky neschová. A tak se nelze divit tomu, že je štěstí opustí mnohdy velmi rychle. 

Společné pojídání polévky na známku manželské spolupráce

Není tajemstvím, že manželství je velmi často o kompromisech a také o tom, aby dva spolu jednoznačně v mnoha situacích spolupracovali. A tato zkouška těchto schopností je testována prakticky ihned, co restaurace otevře svá dvířka. 

Manželé totiž pojídají polévku jednou lžící a většinou také pořádně děravou lžící. Mají samozřejmě společný bryndák čili se například nevěsta o své šaty rozhodně nemusí bát.

Krájení dortu pro určení, kdo bude mít navrch

Ani krájení dortu není něco, co by se neobešlo bez vedlejšího stínu. Jen málokdo si uvědomuje, že právě krájení dortu určuje, kdo bude a kdo nebude mít navrch. Svatební dort je sice tou hlavní laskominou celé „akce”, na druhou stranu na něm opravdu záleží. 

Ostatně někdo tvrdí, že se tímto určuje i to, kdo bude mít navrch v životě, nejen ve zrovna uzavřeném manželství.