Trendy v oblasti bydlení pro rok 2022

Trendy v oblasti bydlení pro rok 2022

Blíží se rok 2022, a to znamená, že se na scénu dostávají nejrůznější trendy ve světě bydlení. Pokud plánujete rekonstrukci, je načase zjistit, co se bude nosit v nadcházejícím roce. Přece jenom chcete žít v moderně zařízeném interiéru, je tak? Pojďme se seznámit s paletou barev, které se dostanou do popředí, a co konkrétního se bude nosit. 

Skandinávské bydlení přinese světlost

Stejně jako letos, i příští rok bude trendem takzvané skandinávské bydlení. To znamená, že do interiéru musíte přinést světlost. Krémové odstíny, bílá barva, béžové tóny, to přesně bude hrát prim. Jednotlivé odstíny povznesou interiéry na vyšší úroveň a už na první pohled z místnosti bude čišet luxus, kterého jste, možná, chtěli dosáhnout už dlouho.

Světlé odstíny znamenají neutrální, uklidňující tóny, které mají mít místo hlavně v ložnici. Pokud budete prahnout po výraznějších prvcích, stojí za investici záclony nebo jiné dekorační látky kontrastních barev, které pověsíte na neutrálně zbarvené garnýže.

Dejte na svůj pocit

Jak to bude vypadat příští rok ve světě bydlení? I když lze jmenovat další trendy, které se dostanou do popředí, je třeba také konstatovat, že příští rok bude trochu umírněnější v tom, že to bude nakonec jenom na vás a na vašem pocitu. Podle bytových architektů a designérů se musíte hlavně cítit doma, což je to nejdůležitější. Rozhodně si nepořizujte věci, které ve vás domov jistou měrou neevokují. 

Dřevo přináší teplo domova

Pravděpodobně se vaše pozornost zaměří na dřevo, které je synonymem tepla domova. A je pravdou, že na dřevo se opět upne příští rok pozornost. Pokud chcete teplo dřeva trochu umírnit, vyplatí se vsadit na kombinaci s betonem. Ovšem ani pryskyřicové výrobky nebudou krokem vedle. Kombinace netradičních materiálů se dostává stále více do popředí a lze očekávat, že se jednoho dne také vyhlásí za aktuální trend.