Kde najít vhodný pozemek ke koupi, když je nabídka na internetu nedostačující?

Kde najít vhodný pozemek ke koupi, když je nabídka na internetu nedostačující?

Rozhodli jste se přidat ke kvantu lidí, kteří využívají současných výhodných podmínek bank týkajících se hypotečních úvěrů? Pokud ano, pak jistě hledáte pozemek, na němž by mohl vyrůst dům podle vašich představ a přání. Ale najít takový ideální pozemek – to se zdá být jako nerozlousknutelný oříšek. Nabídek na trhu ubývá, možná za to může onen velký boom na konci loňského roku. Internet začíná chřadnout, co se týče inzerátů prodávajících pozemky a vy se najednou cítíte bezradní. Kde ideální pozemek najít? Možností je naštěstí ještě celá řada. 

Požádejte o pomoc realitního makléře

Jednou z možností je požádat o pomoc realitního makléře. Je třeba si uvědomit, že se jedná o profesionála, který má kontakty na správných místech. Často se tak dostane k daleko atraktivnějším nabídkám, které se běžně na internet bohužel nedostanou. Požádejte proto schopného a spolehlivého makléře o pomoc a zvyšte svou šanci na koupi pozemku, na němž bude moct zanedlouho stát váš vysněný příbytek. 

Poptejte se známých a sousedů

Další možností je poptat se známých nebo sousedů čili takzvaně “rozhodit sítě”. V současné době nikdy nevíte, kdo může mít kontakty, případně koho známý prodává krásný pozemek kousek za městem. Obvolejte proto přátele, zkontaktujte sousedy a popište jim vaši vizi. Pokud nebudou vědět rovnou, třeba se poptají dál a pravděpodobnost, že najdete, co hledáte, se tím rapidně zvýší. 

Využijte sociální sítě

Co patří k vůbec nejefektivnějším způsobům, jak najít vysněný pozemek ke koupi, je vložit inzerát na sociální sítě. Nikdy nevíte, ke komu se to díky sdílení inzerátu může dostat. Pravděpodobně každý druhý dnes má svůj profil na Facebooku nebo Instagramu, stačí jenom vložit poptávku a třeba budete mít brzy vyhráno. 

Tak na co ještě čekáte? Ten pravý pozemek na vás čeká, jen ho najít!