Levné stěhování: jak se přestěhovat snadno a přitom levně

Levné stěhování: jak se přestěhovat snadno a přitom levně

Jednou z nejvíce stresujících činností, do které se můžete pustit, je stěhování. Tato činnost je ale potřebná – obvykle při zakládání vlastní rodiny nebo prostě, když je nutná změna. Jakkoli může být stěhování nepříjemné, nedá se mu vyhnout. Stěhování Praha, Brno, Ostrava nebo v rámci menších měst: všechno je stejně stresující. A někdy také finančně náročné. Jak při stěhování co nejvíce ušetřit?

Co nejméně věcí

Snažte se ze svého majetku vybrat věci, které už potřebovat nebudete. Díky tomu, že je vyhodíte, darujete nebo prodáte, můžete snížit množství věcí, které budete stěhovat. To vám může ušetřit nejen čas při přemisťování věcí do auta a z něj, ale hlavně prostor. Díky tomu se nebudete muset tolikrát vracet z nového bydliště do starého, abyste převezli všechny věci.

Ušetřete peníze při balení

Namísto kupování fólií a různých obalových materiálů si můžete vystačit s tím, co už máte doma. Tak například skleněné nádobí a dekorace můžete zabalit do čistých ponožek. Kuchyňskými utěrkami můžete oddělit talíře. Pokud máte originální obaly k některému z vašich věcí, neváhejte je využít. Nekupujte všechny krabice – pouze několik odolných se vyplatí koupit – zajděte raději do nejbližšího supermarketu a použijte krabice, které vám zaměstnanci mohou poskytnout zdarma.

Zvažte využití stěhovací společnosti

Využít stěhovací společnost přináší celou řadu plusů: máte k dispozici dostatečně velké auto, ruce pro přenášení vašeho majetku navíc, pojištění při případném rozbití. Nevýhodou je ale to, že za stěhovací společnosti se platí. Lidé si ale představují mnohem vyšší částky, než to ve skutečnosti je. Nechte si udělat nezávaznou nabídku od některé z firem. Pak si spočítejte náklady, které se stěhováním budete mít sami (pronájem většího auta, projetý benzín), a zvažte také čas, který ušetříte, když se nebudete muset vracet kvůli nedostatečnému prostoru v autě, a díky použití zaměstnanců stěhovací společnosti.