Co se hodí a co se nehodí vzít si do Národního divadla?

Co se hodí a co se nehodí vzít si do Národního divadla?

Každý člověk ví, že do divadla se nechodí v teplácích ani v mikině. Divadlo je společenská budova, kam se musí člověk náležitě obléknout. Pokud nejste připraveni se obléknout tak, jak se sluší a patří,

nemáte bohužel v divadle co dělat. Jedná se o kulturní zážitek, který ještě umocňuje právě společenské oblečení v podobě šatů, košile, obleku a polobotek.

Je nutné říct, že do jedno divadlo však budí velký respekt, a sice je to naše Národní divadlo. Do jiných divadel si můžete vzít leccos společenského, ale co si vzít do Národního divadla? To je otázka, kterou si pokládají zejména ti, kteří ještě v Národním divadle nebyli.

V případě, že Národní divadlo jdete navštívit poprvé, máme pro vás několik tipů. Poradíme vám, co se hodí a co se na druhou stranu nehodí vzít si na sebe.

Co se hodí do Národního divadla?

Je nutné upozornit na to, že se vůbec to, co si vezmeme na sebe, nemusí až tak řešit. Je to divadlo jako každé jiné, jen si sem vezmete silonky, zatímco do jiných byste si je možná nevzali. Zatímco pánové by neměli mít odhalené kotníky (tudíž mokasíny nejsou dobrou volbou), dámy mohou s odhalenými kotníky jít, ale doporučujeme je zahalit alespoň do silonek, a to buď klasických tělových, nebo případně do černých, pokud je máte k dispozici.

Povoleny jsou jinak jak šaty, tak úzké kalhoty a košile či saka, u mužů jsou povoleny společenské kalhoty, košile a taktéž saka. Jen si dejte pozor na zbytečně výrazné košile, které se sem nehodí, volte raději elegantní jednobarevné tmavší odstíny.

Co se nehodí do Národního divadla?

Jak jsme zmínili, nehodí se zejména barevné, pestré košile, které nejsou nic vkusného pod sluncem. Raději volte méně výrazné modely, které se vám snadněji zkombinují s hnědým či černým páskem a stejnobarevnými polobotkami. U žen jsou nevhodné příliš krátké sukně či šaty, které navíc odhalují více, než by měly.