Existují pokojovky pro nešikovné pěstitele. Jaké to jsou?

Existují pokojovky pro nešikovné pěstitele. Jaké to jsou?

Máte pocit, že vaše domácnost potřebuje trochu oživit? Uvažujete nad pokojovými rostlinami, které by jednoznačně oživily vaši domácnost? Na druhou stranu ale víte, že nepatříte k těm nejzdatnějším a nejšikovnějším pěstitelům? Naštěstí existují i takové druhy pokojových rostlin, které jsou určené i pro nešikovné pěstitele. Právě o takových pokojových rostlinách si něco více prozraďme, ať svou domácnost můžeme co nejrychleji oživit.  

Nešikovní pěstitelé nejspíše hledají odolnou rostlinu, která přežila doslova všechno. Také hledají rostlinu nenáročnou, kterou by občas zalili, případně orosili a jednou za pár let přesadili. A právě takové pokojové rostliny vám přinášíme.  

Tchynin jazyk jako nejodolnější květina vůbec 

Jen stěží byste hledali odolnější květinu, než jakou je tchýnin jazyk. Rostlině se taky jinými slovy říká tenura a má velké, dužinaté listy, které mohou dorůst do výšky až jednoho metru. I když má vlastní požadavky na stanoviště, spokojí se s jakýmkoli místem, kam ji umístíte – dokonce i s přímým sluníčkem. Během léta miluje teploty kolem dvaadvaceti stupňů, v zimě jí stačí stupňů dvanáct.  

Tip pro nešikovné pěstitele: Když budete tchynin jazyk zalévat, voda by se nikdy neměla dostat až do středové růžice.  

Zamiokulkas jako známá nenáročná klasika 

Ať už se zeptáte jakéhokoli nenáročného a nešikovného pěstitele pokojových rostlin, pro jakou rostlinu se rozhodl poprvé, řekne vám, že pro zamiokulkas. Jedná se o velkou, honosnou rostlinu se složenými listy, které jsou lesklé a trochu dužinaté. Rostlina zvládá nepravidelnou zálivku, nevadí jí přeschnutí, dokonce si poradí i s přímým slunečním svitem. V létě miluje teploty kolem dvaceti až pětadvaceti stupňů Celsia, v zimě jí stačí stupňů dvanáct.  

Tip pro nešikovné pěstitele: Nejlépe uděláte, když při zalévání budete používat odstátou vodu.