Jaké papoušky chováme nejčastěji a co potřebují?

Jaké papoušky chováme nejčastěji a co potřebují?

Každý člověk má svůj koníček, kterým vyplňuje svůj volný čas. Zatímco někteří rádi fotí, jiní zase rádi čtou a další sportují. V případě, že třeba nevíte, jak svůj volný čas využít, co třeba začít chovat ptáky? V současné době neustále roste komunita chovatelů ptáků, kteří jsou připraveni za své okřídlené mazlíčky zaplatit hotový majlant. V případě, že chcete do papoušků investovat a chcete je chovat, víme, jaké druhy se chovají nejčastěji. Na úvod je ale třeba ještě zmínit fakt, že zatímco andulky stojí pár stovek, cena papoušků sahá do řádů tisícikorun. Buďte na to tedy připraveni. 

Papoušci jsou velmi žádaná exotika, kterou touží mít doma kdekdo. Stále se zvyšuje počet chovatelů papoušků, proto si pojďme říct, jak druhy jsou chované nejčastěji a co ke svému bezproblémovému životu papoušci jako takoví potřebují. 

Nejčastěji chované druhy papoušků

Pokud bychom měli zmínit nejčastěji chované druhy papoušků, zmínili bychom oblíbeného červeného papouška jménem Ara, který na první pohled dostane každé lidské srdíčko. Samozřejmě Ara není jediným papouškem, který je oblíbený a který je hojně kupovaný. Kupovaný je také takzvaný Žako, což je na rozdíl od Ary papoušek šedý, má šedé zbarvení. 

Co papoušci ke svému spokojenému životu potřebují?

Další otázkou je, co papoušci ke svému spokojenému životu potřebují. Nepotřebují toho mnoho, svou ptačí klec chtějí mít trochu zařízenou, nechtějí postrádat kvalitní krmivo, které jim bude dopřáváno v intervalu, jaký je pro ně přijatelný. 

Kromě toho ke svému spokojenému životu potřebují také obydlí, konkrétně buď venkovní voliéru, nebo klec pro ptáky, v níž budou moct roztáhnout svá křídla. Doporučujeme si sestavit svou vlastní venkovní voliéru pro papoušky ze stavebnice Aluhobby. Jedná se o kvalitní ptačí obydlí skládající se z hliníkových dílů a dalších snadno smontovatelných součástek.