Potraviny, díky kterým zmizí viditelné jizvy na těle

Potraviny, díky kterým zmizí viditelné jizvy na těle

Kdekomu se v minulosti stal úraz, na který má památku v podobě jizvy. Někdo má takovou jizvu na čele, jiný na koleni, někdo ji ukrývá na břiše pod tričkem. Jizvy jsou následky našich nehod, ale rozhodně bychom se s nimi neměli trápit do konce života. Pokud někomu vadí, mohou si je jít odstranit za pomocí laseru, ale samozřejmě to jde i jinak než s laserem. S jizvami lze bojovat i s tím, co máme doma.  

Málokdo si uvědomuje, jaké pomocníky skrývá například ve své kredenci. Třeba takový citron je pomocníkem na spáleniny nebo na vodní kámen ve varné konvici. Ocet na druhou stranu pomáhá perfektně vyleštit okna. A vyšlehaný bílek funguje jako lifting na vrásky. Podívejme se však na pomocníčky, kteří nám mohou odstranit jizvy takřka hned.  

Aloe vera jako starý dobrý pomocník 

Pokojovou rostlinu se vyplatí doma pěstovat z mnoha důvodů. Nejen, že se dokonale zvlhčuje vzduch, ale také se jedná o pokojovou rostlinu, která nám dokáže s lecčím pomoct. Má léčivé účinky, zažene akné a pupínky, také si poradí se spáleninami. Kromě toho funguje i na jizvy.  

Nejen v lékárnách se setkáte s gely, které jsou plné aloe. Šťáva z této rostliny prospívá a dokáže jizvy zahnat. Stačí, když si budete třeba čerstvou dužinu přikládat na postižené místo a zanedlouho jizvy zmizí. Aloe totiž odstraní odumřelou kůži a opraví poškozené buňky. Pomáhá také při otocích.  

Citron a jeho zázračná šťáva 

Citron jsme si sice zmínili v souvislosti s odstraňováním spálenin a vodního kamene z varné konvice, ale jedná se také o pomocníka v boji proti jizvám. Citronová šťáva jako taková totiž odstraňuje odumřelé buňky a napomáhá růstu nových. Dokáže tedy kůži vrátit elasticitu. Navíc je citron považován za přírodní bělidlo, a tak dokáže jizvy zesvětlit tak, že nejsou skoro ani vidět.