Nakupujete často na internetu? Poradíme vám, jak při internetovém nakupování ušetřit

Nakupujete často na internetu? Poradíme vám, jak při internetovém nakupování ušetřit

Když by si měl člověk vybrat, jestli nakoupit v kamenných prodejnách nebo na internetu, pravděpodobně by se rozhodl pro internet. Nakupování na internetu je velmi atraktivní, je to navíc jednoduché a taky rychlé, často levnější a snadné. Pokud člověk nakupuje na internetu, vyhne se dlouhým frontám u pokladen, také se vyhne bloudění v uličkách, když hledá konkrétní zboží, které se na něj však stejně nedostalo. Pokud jste se rozhodli začít nakupovat zboží na internetu, poradíme vám, jak případně na internetovém nakupování ušetřit.  

Uplatňujte slevové kupony 

Obrovskou výhodou internetových obchodů je to, že můžete uplatnit slevový kupon takřka na každý nákup, který provedete. V současné době existuje řada internetových portálů, které se zaměřují na seskupování slevových kódů a kuponů, proto před kliknutím na „pokladna“ mrkněte na internet, jestli zrovna e-shop, v němž nakupujete, nenabízí na nějakém portále svůj slevový kód. Mohli byste tak nakoupit opravdu skvělé kousky za skvělou cenu.  

Samozřejmě vám mohou slevové kódy přistát i do poštovní schránky, ale na internetu jich vždycky najdete vícero než v poštovní schránce. Je sice pravdou, že slevové akce se konají i v kamenných prodejnách, ale v nich nemůžete uplatnit slevové kódy takřka na každý nákup. V klasických kamenných obchodech probíhají podobné akce jednou za půl či čtvrt roku.  

Doprava zdarma 

Na druhou stranu velkou nevýhodou nakupování na internetu je doprava, která většinou není zdarma. Doporučujeme proto buď počkat na dny dopravy zdarma, kterých je hned několik v měsíci, nebo nakupte za takovou sumu, u které je pošta už zdarma. Hraniční částka pro poštu zdarma je většinou stanovena na několik tisíc nebo stovek korun. Pokud na poštu zdarma svým nákupem nesaháte, doporučujeme se složit s přáteli nebo kolegy, abyste na poštovném ušetřili.