S bolestí v krku zatočí babské rady

S bolestí v krku zatočí babské rady

I když zimní období plné nemoci je za námi, neznamená to, že nemoci najednou přestaly existovat. Pravdou je, že i na jaře a během léta se musíme potýkat s celou řadou onemocnění, hlavně nachlazení se nám bohužel nevyhýbá obloukem tak, jak bychom doufali nebo jak by mělo. Nicméně nemusíme se v případě nachlazení ihned ládovat léky, stačí, když to zkusíme s babskými radami, které zatočí třeba s nepříjemnou bolestí v krku. Pokud vás v krku bolí opravdu nepřetržitě, je načase to s babskými radami vyzkoušet. 

I když drtivá většina lidí sáhne automaticky po cucavých bonbonech z lékárny nebo se začne ládovat léky, není to to nejlepší, co pro své zdraví udělá. Raději by měli vyzkoušet babské rady, které nejsou tak tělu škodlivé jako mnohá léčiva putující z lékáren a obsahující nebezpečné látky. 

Vitaminy jsou v době nachlazení nejlepším přítelem 

Ať už bolí v krku nebo na vás jde rýma, je třeba dodat tělu vitaminy. Vitaminy jsou v době nachlazení, zejména v době bolesti v krku, našimi nejlepšími přáteli a jejich přítomnost je opravdu nutná. Zejména 

vitamin C je nepostradatelný, nejvíce ho najdeme například v papáji, v brokolici nebo třeba v červené paprice a v kiwi. Obrovské množství vitaminu C se najde v šípkovém čaji, kde je ho dokonce čtyřikrát více než v citronu. 

Začněte kloktat 

Na Moravě se říká, že nejlepší na bolest krku je kloktání slivovice. Jenže co mají dělat abstinenti nebo nezletilí? Doporučujeme kloktat odvar šalvěje nebo heřmánku, tak se zbavíte nepříjemných hlenů. Vhodné je také kloktat kurkumu nebo sůl, což si rozpustíte ve vlažné vodě. 

Začněte cucat česnek 

O česneku se všeobecně ví, že je to přírodní antibiotikum. Proto ho v době nachlazení zakomponujte do každého jídla. A pokud zrovna nebudete jíst, vyplatí se česnek rozhodně cucat. Na takovou česnečku to však samozřejmě nemá.