Co nesmí chybět před vstupem do každého domu? 

Co nesmí chybět před vstupem do každého domu?

Pojďte se s námi podívat na přehled prvků, které by neměly chybět před vstupem do každého rodinného domu. Máte je i vy? 

Poštovní schránky jsou reprezentativní

Můžete natrefit na nádherný dům, ale pokud je jeho poštovní schránka omšelá a nefunkční, dům vás jistě nezaujme. Poštovní schránky jsou reprezentativním prvkem každého příbytku. Poštovní doručovatelé by mohli vyprávět, kolik toho již zažili. Pokud si nejste jisti materiálem, vždy zvolte vysoce odolné nerezové schránky, které vydrží krásné po mnoho desítek let. Nezapomeňte je umístit do přístupného místa před plot vašeho domu. 

Domovní znamení

Může se jednat o originálně vytvořené domovní číslo nebo znamení. Někdy si lidé dávají také osobité nebo legrační cedulky před svůj vchod, které vyjadřují zajímavým způsobem jednotlivé osoby v jejich domácnosti, nebo také povolání, které zastávají. Pokud je dům historickou památkou, mnohdy nechybí ani soška světce nebo zmínka o historii domu. Buďte i vy hrdí na svůj příbytek a pořiďte si pro něj originální domovní znamení. 

Sezónní dekorace

Zatímco v letním období se před vchod dají umístit alespoň nenáročné květiny, po zbytek roku se vaše snažení dá omezit na sezónní dekorace. Stačí sklizňový věneček na dveřích, košík s podzimní výzdobou, vánoční truhlík nebo květináč ozdobený světelným řetězem, nebo zimní dekorace vyrobená z přírodnin. Jednou vytvořené dekorace navíc můžete používat i po další roky. Každý dům by měl být vyzdoben tak, aby zobrazoval roční období, ve kterém se nacházíme. 

Je libo zazvonit? 

Možná vám to přijde jako banalita, ale opět se na svět podívejte očima poštovního doručovatele nebo návštěvy. Mnohé domy totiž vůbec nemají zvonek, nebo je již dávno nefunkční. Proto by každý dům měl disponovat funkčním zvonkem, se kterým bude vždy možno oslovit obyvatele domu. Je i váš zvonek přehledný a funkční? 

Vidíte u vašeho domu prostor pro zlepšení?