Jak se zbavit bolesti páteře?

Jak se zbavit bolesti páteře?

Krční páteř je nesmírně důležité, a přitom tak náchylné místo na našem těle. Stačí málo a můžeme pociťovat bolest, zatuhnutí či omezení pohyblivosti. A s přibývajícím věkem se problémy samozřejmě zhoršují. Naštěstí podle lékaře Bubnovského existuje řada účinných, a přitom velmi jednoduchých cviků, které vás těchto obtíží zbaví. 

Jak správně cvičit 

Před samotným cvičením se doporučuje uvolnit krční páteř jemnou masáží za pomoci teplé houbičky. To rozproudí krevní oběh a uvolní zatuhlé svalstvo. Dalším důležitým bodem je pak správné dýchání. Při cvičení se vždy nejprve hluboce nedechněte a v průběhu cvičení pomalu postupně vydechujte. U cvičení seďte nebo stůjte, podle toho, jak je vám to příjemnější. A nyní už k samotným cvikům. 

Metronom 

První cvičení určitě znáte z hodin tělocviku. Uklánějte hlavu postupně na jednu a pak na druhou stranu. Ucho se snažte přitáhnout k rameni. Pohyb musí být plynulý a opatrný. Ramena držte dole, nesnažte se je vytahovat nahoru k uším. Cvik opakujte pětkrát na každou stranu. 

Svítání 

Nejprve vtáhněte bradu dovnitř, jako kdybyste se chtěli dotknout hrudníku. Potom ji naopak vystrčte, co nejdál před sebe. Cvik opakujte alespoň pětkrát. 

Výhled 

Otáčejte hlavou postupně zleva doprava a zase zpět. Očima se pohybujte společně s hlavou. Nezapomeňte udržovat rovná záda a ramena držet dole. Opakujte pětkrát. 

Fakír 

Cvik je velmi podobný tomu předchozímu jen s tím rozdílem, že dlaně spojíte nad hlavou tak, abyste vytvořili „stříšku“. Poté opět otáčejte hlavou jako v předchozím cvičení. Dlaně tlačte silou k sobě, posílíte tak i prsní a ramenní svalstvo. 

Podle doktora Bubnovského vás pravidelné cvičení zbaví bolesti krční páteře a zvýší její flexibilitu. Můžete cvičit v jakémkoliv věku a tyto jednoduché cviky vám zaberou opravdu jen pár minut. Zlepší vaše držení těla a uvolní zatuhlou páteř.