Ať už si necháte postavit domeček od společnosti ORCAN GROUP s.r.o. nebo od jiné společnosti, je důležité k nemovitosti správně přistupovat. Každý dům vyžaduje základní péči a aby se vám v něm dobře žilo, musíte udržovat nejen správnou teplotu, ale také musíte kontrolovat vlhkost. Pokud bude vlhkosti v domácnosti příliš, může se i v sebelíp postaveném domě objevit plíseň, která je zdraví škodlivá. Pokud chcete předcházet plísním, musíte korigovat vlhkost v domě. Jenže jak se zbavit až přílišné vlhkosti, která do domácnosti už zavítala?
Každý odborník má na vlhkost jiný názor. Zatímco někteří jsou zastánci toho, že byste měli pořádně větrat a nesušit prádlo uvnitř v nevětraném interiéru, jiní jsou zase zastánci toho názoru, že by se měla při dlouhodobém držení vlhkosti provést izolace, a to konkrétně hydroizolace, která zamezí průniku vody a také průniku vlhkosti jednou provždy.
Pokud vás tedy vlhkost v domě trápí dlouhodobě a nejen v období zimy, kdy je vlhkost v interiéru vyšší z důvodu častého topení a minimálního větrání, hydroizolace za zvážení opravdu stojí nemyslíte?
Hydroizolace se vybírá podle účelu
Stejně jako je všechno ostatní k dispozici v mnoha provedeních a druzích, u hydroizolace je tomu taky tak. Setkat se můžete s hydroizolací s nosnou nenasákavou vložkou, také s hydroizolací se skelnou vložkou z tkaniny umožňující mechanické ukotvení. Také existuje hydroizolace s nosnou vložkou, která je tvořená skelnou rohoží. V každém případě platí jedno pravidlo, a sice vždycky si hydroizolaci vybírejte podle účelu.
Jak vytvořit hydroizolační vrstvy
Abyste vytvořili hydroizolační vrstvy, k tomu vám může sloužit třeba tekutá lepenka, což je stěrková hmota, která je vhodná k potěru betonů, omítek nebo zdiva a dalších povrchů. Kromě této lepenky dobře poslouží i těsnící pás, který je určený hlavně pro kouty a rohy. Slouží k jejich ochraně.