Když zamíříte do hobbymarketu nebo do jakéhokoli jiného obchodu se zahradnickými potřebami, uvidíte celou řadu zajímavých pokojových rostlin. Jedna je krásnější než druhá a nejednu si chcete vzít s sebou domů. U mnohých z nás vyhrává palma, která je exotická, přesto stálezelená, navíc roste do obřích výšin, což ocení hlavně ten, kdo potřebuje vyplnit rohy místností. Pokud patříte k lidem, kteří se nedávno pustili do pěstování palmy, možná zjišťujete, že se vaší palmě zrovna moc nedaří. A jistě se v takové chvíli ptáte, co je na vině. Na vině jsou chyby při pěstování.
I když se palma vyskytuje v mnoha domácnostech, je třeba konstatovat, že její pěstování nepatří k nejsnazším činnostem. Právě naopak. Pěstování palmy je poměrně náročné a těžké. Stačí jedna chyba a pěstování palmy může být noční můrou. Pojďme si prozradit několik chyb, které jsou důvodem toho, že se palmě nedaří tak, jak by se jí dařit mohlo.
Nedopřáváme palmě správnou teplotu
Pokud to vypadá, že se palmě nedaří, nabízí se otázka, na jakém místě palmu necháváte? Palmy, stejně jako jiné rostliny, potřebují ke svému spokojenému životu konkrétní teplotu. Teplota stanoviště by se v případě pěstování palmy neměla pohybovat pod dvaceti stupni Celsia. Neměla by však překročit ani hranici třiadvaceti stupňů Celsia.
Špatně je zaléváte
Palmy jsou rostliny, které jsou poměrně náchylné na přelití. Pokud se jim tedy nedaří, na vině může být právě zálivka. To ostatně poznáte tak, že se na rostlině vyskytnou hnědé skvrny. Ty najednou začnou okupovat především listy rostliny, následuje poté rychlé hnití rostliny. Pozor však i na přeschnutí, to vám palma dá vědět tak, že listy začnou žloutnout.
Palma potřebuje dostatek živin
Málokterý pěstitel si uvědomuje, že rostliny potřebují ke svému spokojenému životu dostatek živin. Naštěstí lze dnes koupit mnoho hnojiv určených přímo pro palmy, a tak si nemusíte dělat starost s tím, jak hnojivo namíchat.