Tetování si pořizujeme na celý život. Dopředu nás žene touha vyjádřit svůj postoj a naladění. Někdy se ale i přes veškerou snahu stane, že šlápneme vedle a bude nutné nechat tetování předělat. Na co si dát pozor?
Dvě metody, jak s tím zatočit
Máte tetování, na které byste nejraději zapomněli? Zejména pokud jste si kérku dělali v náctiletém věku, může se stát, že byste ji dnes nejraději vzali zmizíkem. Kolibříci na kytičce, okřídlená srdce nebo „originální“ čínský nápis se nám už po dekádě pořádně zajídají. Naštěstí ale existují metody, jak vzít tetování útokem a postarat se o jeho zmizení. Dá se vůbec odstranit tetování tak, abyste měli opět zpátky svou kůži v původním stavu?
Tetování lze odstranit pomocí laseru
Laserová medicína je dnes na vysoké úrovni a dokáže se postarat o kdejaký výrůstek, povislou kůži nebo kosmetickou nedokonalost. A, světe div se, spolehlivě vám tato metoda odstraní i tetování. Musíte počítat s tím, že motiv se nepodaří odstranit úplně úplně úplně, ale i tak to stojí za to. Po kérce zbydou jen velmi nejasné obrysy, kterých si všimnete až při pohledu zblízka. Počítejte ale s tím, že tato metoda je poměrně bolestivá. Nachystejte si několik tisíc.
Vymyslete si nový motiv
O něco spolehlivější metodou je nechat si původní tetování předělat. Okřídlené srdce tak může sníst obří vzdušný drak, nebo se stane součástí sofistikovaného uměleckého díla. Sice se nezbavíte původního obrázku, ale zase vás nebude jeho přítomnost již drásat. Zmizí a bude z něj něco, co vystihuje vaše trvalé hodnoty nebo umělecké cítění.
Pokud si necháte udělat tetování, vaše kůže už se nikdy nevrátí do původního stavu. I proto je dobré si tetování skutečně promyslet a nechat si jej realizovat alespoň po dvacátém roku věku. Jako památku na letní dovolenou je tak mnohem lepší se nechat zkrášlit tetováním pomocí heny.