Jak vybrat bezpečnostní dveře

Jak vybrat bezpečnostní dveře

Každým dnem ve zprávách slýcháme o tom, jak se někdo k někomu vloupal do bytu nebo domu. I když dnes mají lidé tendenci se zamykat na několik západů, stejně se k nim může v noci někdo dostat. Někdy si hravě odemknou, někdy mají lupiči dokonce štěstí v tom, že člověk zapomene zamknout. Aby se k vám nikdo nedostal a tím vás tedy nijak neohrozil, vyplatí se v dnešní době investovat do bezpečnostních dveří.  

Člověk by si řekl, že bezpečnostní dveře jsou dnes samozřejmostí, ale není tomu tak. Bezpečnostní dveře nejsou ani zdaleka takovou samozřejmostí, i když se neustále píše o tom, kolik loupeží přibylo a kolik lidí je dnes okradených.  

Pokud se nechcete ráno probudit s naprosto “vypucovaným” bytem či domem, do bezpečnostních dveří investujte i tisíce, jelikož se to vyplatí. Vloupání je reálná hrozba, které můžete právě bezpečnostními dveřmi předcházet. Abyste ale nekoupili bezpečnostní dveře nekvalitní nebo ne dostatečně bezpečné, poradíme vám s výběrem. 

Na co si dát pozor při výběru bezpečnostních dveří 

Zeptali jsme se raději odborníků, na co si dát pozor při výběru bezpečnostních dveří. Odborníci se shodli na tom, že největší chybou, kterou lidé dělají při výběru tohoto kusu nábytku, je především to, že si vyberou dveře, které se však jako bezpečnostní dveře jenom tváří. Nejčastěji tak sáhnou po dveřích, které jsou třeba dovezené z Číny nebo z nedalekého Polska a které tak nejsou nijak bezpečné ani zabezpečené.  

Ideální je kupovat dveře u certifikovaných prodejců, kteří se zabývají výrobou dveří klidně i dlouhých třicet let. Pokud mají prodejci certifikát, je to zelená ke koupi některých z nabízených bezpečnostních dveří. 

Co zvážit při výběru bezpečnostních dveří 

Než si dveře odnesete domů, je třeba, abyste si zodpověděli otázku, kde budou dveře umístěné – jestli budou umístěné v domě nebo bytě, jestli mají mít jedno křídlo nebo dvě. Také je třeba vědět, jestli toužíte po zvukotěsných dveřích nebo raději po kouřotěsných.