Tyrkysová barva do domu: ano nebo ne? 

Tyrkysová barva do domu: ano nebo ne?

I když je černobílá kombinace stále hitem a trendy, mnoho lidé se snaží do svého příbytku přinést trochu více barevných odstínů, nezůstávají jen u konzervativní klasiky. Ostatně k nejrůznějším pestrobarevným tónům se přiklání i bytoví designéři, kteří doporučují především tyrkysovou zakomponovat do našich životů. Sice ano, mluvíme o barvě, která byla barvou roku už v roce 2018, přesto má v interiérech své místo.  

Svěží odstín, který zklidní 

Člověk si na první pohled říká, že se bude jednat spíše o rušivý element, který nedá člověku spát. Přece jenom je tyrkysová poněkud výrazná, člověka podpoří v jeho produktivitě, nemůže ho přece zároveň zklidnit. Jenže opak je v tomto případě pravdou. Tento svěží odstín totiž dokonale zklidňuje, i proto má místo ve vašem příbytku. 

Mluvíme o spojení modré a zelené, což jsou dvě barvy, které velkou měrou ovlivňují lidské emoce. A právě jelikož se jedná o spojení dvou barev, mají na emoce člověka obrovský vliv. Nebojte se jim dát prostor a investujte třeba do kontrastní sedací soupravy v této barvě. 

Schvaluje i feng šuej 

Co se často nestává, tak že tuto barvu schvaluje i staré čínské učení feng šuej zaměřující se na bezproblémové proudění harmonie a klidu v domácnosti. Podle čínského učení tyrkysová barva nepřinese pouze uvolnění a klid, ale kromě toho také štěstí, bohatství a hojnost. Zejména, když se zakomponuje do bytu směřujícího na jihovýchod. 

Doplňky nebo kontrastní nábytek 

Možností, jak dostat výrazný odstín k sobě domů je celá spousta. Nabízí se investice do bytových doplňků v této barvě, ale také se nemusíte obávat investovat do kontrastních kusů nábytku, které se budou vyjímat například ve světlém, nebo naopak v příliš tmavém interiéru. 

Bytoví designéři se shodují na tom, že tyrkysová barva je naprosto skvělým odstínem do bydlení industriálního stylu.