Jak se motivovat ke cvičení? Způsobů je hned několik 

Jak se motivovat ke cvičení? Způsobů je hned několik

Stojíte denně před rozhodnutím, jestli si půjdete zacvičit nebo jestli například usednete ke stolu a uděláte kus práce? I když je práce důležitá, pohyb celkově je důležitý taktéž. Proto si ho příliš neodpírejte a snažte se do svého dne zakomponovat alespoň kousek nějaké fyzické aktivity. Pokud však v takový moment budete potřebovat pořádnou porci motivace, nabízí se hned několik rad.  

Sociální sítě jsou přece jenom k užitku 

I když většinou nadáváme na to, jak jsou sociální sítě banální a jak by neměly být součástí našich životů, protože ukazují realitu trochu zkreslenou, ve skutečnosti je to skvělý motivátor. Díky tomu, že zhlédneme krásné postavy nebo například naše sokyně, které mají pevnější postavu něž my, záhy ucítíme vlnu odhodlání, díky které podáme skutečně skvělé výkony.  

Samozřejmě stále platí, že bychom se neměli porovnávat s ostatními, na druhou stranu v tomto případě se může jednat o nakopávajícího pomocníka.  

Udělej z toho společnou aktivitu 

Dělá ti problém „dokopat” se do každodenního cvičení? Je načase zasvětit do svého plánu zhubnout dalšího člověka. Může se jednat o kamarádku, ale může to být také partner, se kterým se budete vzájemně motivovat a hecovat. Dávejte si společné výzvy, vzájemně se budete kontrolovat a motivovat.  

V nejlepším případě si najděte někoho, kdo s vámi sdílí podobnou vášeň pro konkrétní sportovní aktivitu.  

Sestavte si cvičební plán 

I když to na někoho fungovat nemusí, na většinu lidí to funguje skvěle – řeč je o cvičebním plánu, který by si měl sestavit každý, kdo chce zhubnout. Touha po odškrtnutí políčka bývá skutečně velká, navíc pokud vám například na konci týdne svítí odměna za vynaložené úsilí, rázem se vám do cvičení bude chtít o chlup víc. 

Cvičební plán nemusí být nijak složitý. Může to být jen jedna velká tabulka o sedmi polích, kterou si načrtnete na papír a připnete na lednici.