V posledních letech se pozornost upíná na semínka všeho druhu, čemuž se nelze divit. Jsou nadupaná živinami a prospěšnými látkami a ve zdravém stravování mají bezesporu své čestné místo. Zejména pokud jde o konopná semínka, která dnes už nejsou nikomu cizí.
Plné bílkovin, vitamínů i minerálních látek
Stejně jako dýňová nebo chia semínka jsou i ta konopná plná zdraví prospěšných látek. Vedle vitamínů se v nich také nachází minerální látky a samozřejmě také nepostradatelné bílkoviny, které v nás ponechají pocit sytosti po delší čas.
Podle lékařů stačí dokonce pouze dvě lžíce lněných semínek denně, aby se doplnily potřebné složky. Dohromady rovnou 7 gramů lehce stravitelných bílkovin, také 10 g zdravých tuků bohatých na omega mastné kyseliny a pouze 2 g sacharidů. Z minerálních látek a stopových prvků se v konopných semínkách nachází například fosfor, hořčík, vápník, také zinek a železo.
Pravidelná konzumace dělá divy
O konopných semínkách se ví, že jejich pravidelná konzumace umí s imunitním systémem doslova divy. Posílí ho natolik, že se z něj stává takové pomyslné rytířské brnění, skrze které neprojde ani jeden vir nebo bakterie. Ale kromě jiného se s pravidelnou konzumací pojí i řada dalších pozitivních vlivů na naše zdraví.
Konzumace konopných semínek například pomáhá vypořádat se s neklidem, anémií, také s věčnou ospalostí nebo bolestmi hlavy. Napomáhá při zvládání projevů premenstruačního syndromu, opakujícími se záněty nebo posiluje srdce, když je zkoušeno nějakým onemocněním.
Konopná semínka a jejich využití
Nemusíte si ani dělat těžkou hlavu z toho, jak je využijete v kuchyni. Hodí se totiž jak do jogurtů, tak do tvarohů nebo například do ovocných smoothies. Někdo si je sype jen na ozdobu do kaší, jiný je přidává do buchet.
Doporučuje se s nimi v každém případě poprvé hodně šetřit. Pokud není tělo zvyklé na takový přísun tuků v jedné ingredienci, mohlo by reagovat až projímavě.