Zvýšení produktivity zaměstnanců pomocí ovoce a zeleniny

ovoce a zeleniny

Produktivita práce je důležitá pro ekonomickou výkonnost podniku. Při analýze a plánování jejího zvyšování je důležité využít všechny možnosti pro její růst a zajistit podmínky k jejímu zlepšení. Jednou z možností je zvýšení motivace zaměstnanců pomocí bonusů v podobě občerstvení na pracovišti.

Motivovaní zaměstnanci podávají lepší výkon a pak se zlepšuje i celková rentabilita podnikání. Materiální motivační systém je jedna z nejlepších motivací i v dnešní době. Mzda je sice klíčovým prvkem pro udržení zaměstnanců, ale bonusy jsou stále častějším způsobem odměňování zaměstnanců. Vedle mzdy jsou to tedy různé příplatky, poukázky, dovolená, nemocenská, příplatky na penzijní a sociální fond, ale i ostatní benefity, kam se řadí i občerstvení na pracovišti. Oblíbené je čerstvé ovoce a zelenina do práce, stejně jako čerstvé zeleninové a ovocné šťávy dovážené do kanceláře.

Nemateriální způsoby motivace

Zaměstnance lze motivovat i nehmotně. Sem spadají různé firemní akce, školení a jazykové kurzy. Motivací je i povýšení, nebo blahopřání k významným svátkům a narozeninám. Velmi oblíbená je i možnost flexibilní pracovní doby. Mezi významný způsob motivace se řadí i příjemné prostředí na pracovišti. Velkou roli hraje také projevené uznání a poděkování zaměstnanci, čímž lze získat pracovníky loajálního k firmě a zabezpečit tak vysokou úroveň motivace zaměstnance.

Občerstvení na pracovišti

Zaměstnavatelé často rozšiřují svoji stávající nabídku benefitů například o stravenky, možnost stravování v závodní jídelně, nebo formou zajištění občerstvení na pracovišti. Kromě kávy, čaje a vody se stále častěji zajišťuje i čerstvé ovoce a zelenina, nebo čerstvé ovocné a zeleninové šťávy, které jsou důležitým zdrojem energie, přispívají k budování imunity zaměstnanců a představují dobrou výživu pro mozek. Občerstvení v podobě zeleniny a ovoce do práce může v současné době zahrnovat krájené ovoce, zeleninové saláty i zmíněné čerstvé šťávy. Toto ovoce a zeleninu do práce si můžete nechat dovážet například od specializovaného velkoobchodu Gastrofresh. Občerstvení dodá zaměstnancům potřebnou energii, zajistí vhodný způsob stravování, zlepší jejich pracovní výkon, podpoří imunitu a omezí nemocnost. Je výbornou motivací pro zlepšování pracovních výkonů.